• Małopolski Program Wspierania Uczniów w szkołach podstawowych naszej Gminy!

          •  

             

             

             

            Małopolski Program Wspierania Uczniów
            w szkołach podstawowych naszej Gminy!

            Informujemy, że uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Pleśna została wybrana na Partnera do realizacji projektu Małopolski Program Wspierania Uczniów współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6. Fundusze Europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego – CP4(f), Działanie 6.12 Edukacja – projekty Województwa Małopolskiego, Typ projektu A, komponent 2.

            Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Departamentem Edukacji UMWM i Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w dwóch szkołach prowadzonych przez naszą Gminę: w roku szkolnym 2024/2025 w Szkole Podstawowej im. Macieja Rataja w Lichwinie oraz w roku szkolnym 2025/2026 w Szkole Podstawowej w Janowicach.

             Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie uczniów, którzy mimo wysokiego potencjału nie uzyskują wyników na miarę swoich możliwości. Projekt kierowany jest również do rodziców/ opiekunów oraz nauczycieli.

            W ramach partnerstwa nasze szkoły otrzymają wsparcie w formie:

            • szkoleń i wsparcia merytoryczno-metodycznego dla nauczycieli,
            • materiałów na potrzeby diagnozy uczniów, którzy mimo wysokiego potencjału nie uzyskują wyników na miarę swoich możliwości,
            • pomocy w procesie diagnozy uczniów, która zostanie przeprowadzona w szkołach przez naszych nauczycieli - szkolnych liderów projektu,
            • programów i scenariuszy zajęć dla uczniów zakwalifikowanych drogą diagnozy do warsztatów ogólnorozwojowych, które zostaną przeprowadzone w naszych szkołach przez szkolnych liderów projektu,
            • dodatkowej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, która będzie realizowana w szkołach objętych projektem,
            • warsztatów i konsultacji dla rodziców dzieci, które odbędą się na terenie szkół uczestniczących w projekcie,
            • możliwości zorganizowania wyjazdów edukacyjnych dla uczniów do miejsc służących rozwijaniu ciekawości świata i aktywności poznawczej.

            Dla uczniów objętych wsparciem zostanie zorganizowany konkurs z nagrodami, podczas którego będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia – sukcesy uzyskane dzięki udziałowi w projekcie.

            Ponadto, wyłącznie dla uczestników projektu, zostanie wyodrębniona pula środków
            w ramach komponentu stypendialnego Małopolskiego Programu Wspierania Uczniów, co pozwoli na dodatkowe wsparcie rozwoju ich uzdolnień.

            W efekcie działań projektowych 80 uczniów klas 2-8 otrzyma wsparcie w postaci pogłębionej diagnozy, a 40 z nich będzie uczestniczyć w warsztatach służących rozwijaniu ogólnego potencjału i budowaniu motywacji do pracy nad sobą oraz wdrażających do planowania własnego rozwoju. Uczniowie będą również uczestniczyć w indywidualnych spotkaniach z psychologami/pedagogami. Rodzice/opiekunowie 40 dzieci zakwalifikowanych do zajęć, dzięki  warsztatom i konsultacjom z psychologami/pedagogami, pogłębią wiedzę dotyczącą roli rodziny w rozwijaniu uzdolnień dziecka oraz podniosą kompetencje wychowawcze w tym obszarze. Nauczyciele poszerzą swoje umiejętności w zakresie rozpoznawania  i wspierania uczniów zdolnych  a także wzbogacą warsztat pracy o  kompleksowe narzędzia diagnostyczne oraz o  programy i materiały  na potrzeby pracy z takimi uczniami.

            Projekt przyczyni się do poszerzenia oferty edukacyjnej naszych szkół i pozwoli na realizację w praktyce edukacyjnej zasady, że każde dziecko jest zdolne.

            #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

             

             

                                                                                                               Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

            30-003 Kraków, ul. Lubelska 23

            tel. +48 12 623 76 46

            www.mcdn.edu.pl; e-mail: biuro@mcdn.edu.pl

             

             

             

                                                                                                              

             

          • Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Janowicach

          • Szkoła Podstawowa w Janowicach informuje, iż w dniach od 26.02. do 15 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej można zgłaszać dzieci z obwodu do klasy pierwszej oraz dzieci 6 i 5-letnie do oddziału przedszkolnego (tzw. Klasy „0”) na rok szkolny 2024/2025.

            Dodatkowe informacje oraz druk wniosku  można uzyskać w szkole oraz na stronie internetowej szkoły: janowicesp1.edupage.org w zakładce Uczniowie i rodzice.

          • “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

          •  

            Drodzy uczniowie i rodzice!

            Nasza szkoła przystąpiła do projektu:

            “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”


            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

             

            Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

            Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

            „IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’

             

            TERMIN AKCJI: 19 luty 2024 – 12 marzec 2024

             

            MIEJSCE AKCJI: SZKOŁA PODSTAWOWA W JANOWICACH
            Sprzęty prosimy składować przy budynku szkoły od strony zachodniej
            (w pobliżu zejścia do kotłowni)

             

             

            PARTNERZY AKCJI:

                                             Obraz zawierający logo, symbol, Czcionka, Grafika

Opis wygenerowany automatycznie

            OPERATOR AKCJI:

            GREEN OFFICE ECOLOGIC Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-074, ul. Trębacka 4

            KONTAKT TELEFONICZNY w godz. 8:00 - 16:00: +48 669-482-511 oraz 83 341 75 94 wew. 23;

            E-MAIL: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

             

            ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. 

            UWAGA! NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.

          • „Aktywnie i zdrowo, bo na sportowo” z UKS „Herkules” Janowice

          • Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” w Janowicach realizuje projekt   MIKRO GRANTY –„Aktywnie i zdrowo, bo na sportowo”. Projekt dofinansowany jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przekazanych Operatorowi krajowemu tj. Fundacji Orły Sportu  przez Ministra Sportu i Turystyki. Realizowane zajęcia sportowe w ramach „Aktywnie i zdrowo, bo na sportowo” mają na celu upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i  młodzieży, aktywizację sportową, stworzenie atrakcyjnych warunków do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promocje zdrowego i aktywnego stylu życia. Prowadzone zajęcia sportowe służą  podniesieniu sprawności fizycznej, promocji  zdrowego stylu życia. Sprzyjają zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym  miedzy innymi takim jak otyłość, nerwice, choroby układu krążenia, układu narządów aparatu ruchowego. Pozwalają nauczyć się prowadzenia aktywności sportowej w duchu zasady fair play. Ułatwiają opanowanie wiadomości  i umiejętności umożliwiających samokontrolę, samoocenę i podejmowanie działań na rzecz samodoskonalenia się. Zapewniają poznanie zasad bezpieczeństwa w celu ochrony zdrowia i życia ludzkiego. Zajęcia sprzyjają  kształtowaniu zdyscyplinowania, odpowiedzialności, koleżeńskości, porządku, dbałości o sprzęt sportowy. Dodatkowo uczestnicy  mają możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zajęcia umożliwiają nabycie umiejętności  przygotowania organizmu do wysiłku poprzez prawidłową rozgrzewkę. Uczestnicy zapoznają się także  z przepisami gier sportowych  oraz z zasadami zachowania się na treningach i rozgrywkach sportowych. Działania te ułatwią uczestnikom  kształtowanie nawyku potrzeby ruchu oraz zapewnią promocję aktywności sportowej.

            Zajęcia sportowe przyczynią się do poprawy sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej, kondycji fizycznej, techniki sportowej, kształtowanie prozdrowotnych nawyków uczestników oraz dodatkowo ukierunkowane są na profilaktykę agresji i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Realizowane zajęcia zapewniają promocję aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu.

            Projekt finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

            Program Mikro Granty jest odpowiedzią Ministerstwa Sportu i Turystyki na niepokojące zmiany zachodzące w obszarze aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Alarmujące dane o spadku sprawności fizycznej, obniżeniu zainteresowania uprawianiem sportu oraz znaczących rozbieżnościach pomiędzy rzeczywistą aktywnością najmłodszych a zaleceniami WHO wymagają natychmiastowej interwencji.

            Główne cele projektów organizowanych w ramach programu Mikro Granty

            -upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,

            -wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej,

            -promocja zdrowego i aktywnego stylu życia,

            -wsparcie instytucjonalne działalności organizacji pozarządowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży,

            -inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży,

            -stworzenie możliwości do optymalnego wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

            Ministerstwo Sportu i Turystyki korzystając z najnowszych danych oraz najlepszych praktyk wdrożyło innowacyjny program wsparcia inicjatyw sportowych pomagających przeciwdziałać niekorzystnym zmianom wśród dzieci i młodzieży. Planowane w ramach programu „Mikro Granty” działania mają stanowić uzupełnienie modelu zarządzania projektami sportu powszechnego przeznaczonych do małych i średnich projektów kierowanych do dzieci i młodzieży.

          • Bezpieczeństwo to nasz priorytet

          • 19 października odbyła się próbna ewakucja uczniów oraz pracowników naszej placówki. Dziękujemy druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach za nadzór oraz cenne wskazówki i uwagi udzielone na zakończenie akcji.

          • Wycieczka do Tarnowa

          • Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie klas 4-8 udali się w dniu dzisiejszym na wycieczkę z przewodnikiem do Tarnowa. Wzbogacili tym samym swoją wiedzę na temat tego miasta, które jak się dzisiaj okazało nie było im tak dobrze znane. Uczniowie pieszo odwiedzili najważniejsze punkty na mapie historycznej centrum Tarnowa, następnie wykorzystując sprzyjającą aurę mieli możliwość zrelaksowania się w Parku Strzeleckim. Po uśmiechach na twarzach wszystkich uczestników można stwierdzić, że był to naprawdę udany dzień.

          • Bezpieczna droga do szkoły z „Mrówką”

          • Nasza szkoła w ostatnich dniach została odwiedzona przez „Mrówkę”, która w towarzystwie funkcjonariuszy policji edukowała naszych najmłodszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa pieszych na drodze. Stało się tak za sprawą prowadzinej od kilku lat kampanii „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”.

          • Wycieczka do Jaskini Raj oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci sfinansowana ze środków pozyskanych w ramach projektu "Stawiamy na edukację w Gminie Pleśna", realizowanego przez STIWEK Fundację na rzecz Społeczeństwa, Tolerancji, Integracji, Wolności, Edukacji, Kultury w partnerstwie z Gminą Pleśna

          •  

            26 kwietnia 2023 r. odbyła się wycieczka szkolna  klas IV - VIII, w której wzięli udział uczestnicy projektu edukacyjnego  „STIWEK – Stawiamy na edukację w gminie Pleśna”. Na początku odbyliśmy wspaniałą podróż do świata nauki i techniki, to za sprawą wizyty w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Kielcach. Na uczestników czekała wystawa o charakterze multimedialnym „Człowiek - niezwykła maszyna”. Uczniowie wykonywali doświadczenia naukowe związane z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu. Dowiedzieli się jak działa kula plazmowa czy kołyska Newtona, mogli przetestować sprawność fizyczną i umysłową. Każdy znalazł tam coś dla siebie, dotknął, doświadczył, sprawdził i zapamiętał. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie jednej              z najpiękniejszych jaskiń w Polsce - Jaskini Raj, która zachwyciła młodzież bogactwem form naciekowych utworzonych w wapieniach, często przypominających postaci z bajek czy legend. Na zawsze w naszej pamięci pozostanie czar tego miejsca, które bez udziału człowieka stworzyła przyroda. Wycieczka była bardzo udana, przebiegła w miłej atmosferze.   Zmęczeni , ale zadowoleniu wróciliśmy do domu.

             

             

          • Dzień Guzika w klasie O

          • 12 grudnia, czyli Dzień Guzika w klasie 0. Wszystkim wydaje się, że mały guziczek niewiele znaczy, a jak się okazało, może zrobić wiele. Przekonały się o tym nasze Zerówiaczki, które poprzez zabawę z guzikami nauczyły się liczyć, tańczyć, układać litery i tworzyć biżuterię, a wszystko to za sprawą kilku guzików. Zwięczeniem Dnia Guzika były warsztaty krawieckie przeprowadzone przez doświadczone krawcowe z Janowic - Panią Zofię Migoń i Lucynę Sachę. To właśnie dzięki nim dzieci samodzielnie uszyły serduszka na maszynie do szycia oraz nauczyły się przyszywać guziki. Ponadto, dzieci zapoznały się z profesjnoalnymi akcesoriami, którymi posługuje się krawcowa. Podczas tych wspaniałych, kreatywnych zajęć, maluchy opanowały podstawowe umiejętności, które na pewno przydadzą się w życiu codziennym. Ciekawe zajęcia zaangażowały wszystkich przedszkolaków, a swoje prace mogły dumnie zaprezentować rodzicom.

            W warsztatach wykorzystano maszynę do szycia zakupioną w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

          • Projekt pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II

          • Projekt pn.  „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” stanowi bezpośrednią odpowiedź na wyzwania dla oświaty w Małopolsce, a co za tym idzie konieczność podjęcia działań w zakresie pomocy szkołom w walce z zagrożeniami i skutkami pandemii Covid-19, realizowane na trzech płaszczyznach:

            • Wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne, poprzez wyposażenie tych szkół i placówek w narzędzia do nauki zdalnej, (Grant 1); 
            •  Umożliwienie transformacji cyfrowej 22 szkół (które nie zostały tzw. ”szkołami modelowymi” w ramach pierwszej edycji Konkursu grantowego – grant 2 w projekcie pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych), poprzez wyposażenie wybranych szkół w wysokiej jakości urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne oraz oprogramowania a następnie, w ramach projektu komplementarnego pn. Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – nowy model nauczania, wprowadzenie wszechstronnego wsparcia dydaktycznego, organizacyjnego i technologicznego pracy szkoły z wykorzystaniem jednolitego dla wszystkich uczniów i nauczycieli środowiska cyfrowego, w wyniku którego, szkoły te staną się tzw. Szkołami modelowymi, (Grant 2); 
            •  Zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek systemu oświaty prowadzące kształcenie ogólne w zakresie udzielenia pomocy edukacyjnej i psychologicznej uczniom (Grant 3) 
            • Informacje ogóle
            • Regulamin określa proces rekrutacji uczestników do projektu: Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II w Szkole Podstawowej w Janowicach.
            • Projekt skierowany jest dla uczniów Szkoły Podstawowej w Janowicach.
            • Głównym celem projektu jest zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 w zakresie udzielenia pomocy edukacyjnej i psychologicznej uczniom
            • W ramach projektu będą realizowane następujące zadania:
            • wyposażenie tych szkół i placówek w narzędzia do nauki zdalnej,
            • organizacja zajęć wyrównawczych z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego oraz zajęć artystycznych
            • Uczestnicy projektu i zasady rekrutacji
              1. Uczestnikiem projektu może być uczeń Szkoły Podstawowej w Janowicach, który złożył deklarację uczestnictwa w zajęciach
              2. Zgłoszenie chęci udziału w projekcie odbywa się w formie pisemnej.
              3. Uczniowie z najsłabszymi wynikami są zakwalifikowani do zajęć wyrównawczych, natomiast uczniowie z lepszymi wynikami będą zakwalifikowani do udziału
                w zajęciach pod warunkiem pozostających wolnych miejsc w grupie.
            •       Dopuszcza się możliwość zakwalifikowania ucznia do zajęć dodatkowych w ramach projektu w oparciu o uzasadnione wskazanie nauczyciela danego przedmiotu.

               

            • Proces rekrutacji
            • Rekrutacja chętnych do udziału w projekcie będzie przeprowadzana od  02.11.2022 do 15 11.2022 r.
            • Zgłoszenie chęci udziału w projekcie odbywa się poprzez wypełnienie deklaracji
              w formie pisemnej.
            • Komisja Rekrutacyjna podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu do projektu uczestników spełniających wymogi formalne (posiadanie statusu ucznia SP Janowice)
            • Komisja ustala listy osób zakwalifikowanych do projektu.
            • W trakcie realizacji rekrutacji, a także w trakcie realizacji projektu zachowana zostanie zasada równości szans. Na każdym etapie realizacji projektu wszystkich traktujemy w ten sam sposób.
            • Procedura rekrutacji obejmuje:
            • Przekazanie informacji na temat projektu
            • Przyjmowanie zgłoszeń, deklaracji uczestnictwa w projekcie
            • Weryfikacja formalna
            • Opracowanie listy uczestników projektu
            • Informacja o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie.
            • Regulamin rekrutacji dostępny jest w Gabinecie Dyrektora Szkoły.
            • Program wsparcia dla uczniów
            • Każdy uczeń zakwalifikowany do projektu będzie objęty wsparciem w postaci zajęć dodatkowych zaplanowanych w projekcie

              Przewidziano następujące zajęcia w roku szkolnym 2022/2023:

              - zajęcia wyrównawcze z matematyki klasa IV; 1 grupa po 8 osób- 20 godzin

              - zajęcia wyrównawcze z matematyki klasa VIII; 1 grupa po 8 osób- 20 godzin

              - zajęcia wyrównawcze z matematyki klasa III; 1 grupa po 8 osób- 20 godzin

              - zajęcia wyrównawcze z języka polskiego; klasa II; 1 grupa po 8 osób- 20 godzin

              - zajęcia wyrównawcze z języka polskiego; klasa V; 1 grupa po 8 osób- 20 godzin

              - zajęcia wyrównawcze z języka polskiego; klasa VIII; 1 grupa po 8 osób- 20 godzin

              - koło zainteresowań plastyczno – medialne 1 grupa po 12 osób- 20 godzin

              - kółko z języka angielskiego - klasa VII; 1 grupa po 8 osób- 20 godzin

               

              Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach wolnych od zajęć przewidzianych podstawą programową. Istnieje możliwość realizacji zajęć w innych terminach niż w/w w przypadku gdy uczestnicy zgłoszą takie zapotrzebowanie.

               

            • Postanowienia końcowe
            • Wszelkie sprawy związane z interpretacją regulaminu rozstrzygane są przez Koordynatora Projektu.
            • Uczestnik Projektu jest zobowiązany do stosowania się do niniejszego regulaminu.
            • Realizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu zakończenia postępowania rekrutacyjnego w przypadku wyczerpania miejsc.
            • Regulamin obowiązuje na okres realizacji Projektu
            • Niniejszy regulamin wchodzi w życie 2.11.2022 r.

             

          • Ślubowanie klasy 1

          • 26 paźdżiernika 2022 roku do grona żądnej wiedzy janowickiej szkolnej brygady dołączyło kolejnych siedmioro wspaniałych uczniów. Podczas uroczystości nadzorowanej przez Panią Beatę Mrzygłód, dzielni Pierwszoklasiści ślubowali przed Panią Dyrektor poszerzać swą wiedzę oraz sumiennie wypełniać obowiązki ucznia. Dopingowani przez starszych kolegów i koleżanki, a także rodziców "Pierwszoklasiści" wkroczyli w magiczny świat edukacji. Ten jakże ważny dzień został uwieńczony słodkim poczęstunkiem w gronie rodziców i nauczycieli.

          • Pasowanie na "Zerówiaczka"

          • W piątek 21 października po prawie dwóch miesiącach w oddziale przedszkolnym, dzieci pod okiem pani Anny Kocik zdały sprawdzian wiedzy na "Zerówiaczka". Przed surową komisją: przed Panią Dyrektor i Rodzicami przedstawiły program artystyczny, czyli piosenki, wiersze. Były też zagadki i sprawdzanie wiedzy, zakończone testem na uśmiech po wypiciu soku z cytryny. Dzieci przedstawiły sie koncertowo i po uroczystym pasowaniu otrzymały dyplom a także słodki poczęstunek. Gratulujemy i witamy w społeczności Szkoły Podstawowej w Janowicach

          • Pani Jesień

          • Pani Jesień i jej pomocnice, do klasy Zerowej w Szkole Podstawowej w Janowicach, zawitały.

            Przyniosły w dużych koszach, smaczne ,zdrowe , kolorowe ,Jesieni dary..

          • Sprzątanie świata 2022

          • Jak co roku Szkoła Podstawowa uczestniczyła w akcji "Sprzatamy świat". Nie straszna nam pogoda. Pomimo dni deszczowych doczekaliśmy dnia kiedy cała szkoła 27 września mogła wyjść i posprzatć okolice szkoły. Najstarsi dotarli aż na parking Kościoła Parafialnego. Zniedowierzaniem uczniowie zbierali śmieci i "różne skarby",które wyrzucają inni.  Worków z tymi rzeczami, które znaleźli było sporo. Dziękujemy uczniom za tę akcję.

          • SPOTKANIE Z POLICYJNĄ MRÓWKĄ

          • Dostał Jacek elementarz ależ mina uśmiechnięta.....Teraz jeszcze bardziej uśmiechnięta i zadowolona bo dostał też kamizelkę odblaskową i nawet ciemnym, jesiennym wieczorem jest z daleka widoczny na drodze. Pierwszaki z Szkoły Podstawowej w Janowicach na czele z dowodzącą Panią wychowawczynią Urszulą Wach dziękują Pani policjantce i Panu policjantowi - Mrówce za spotkanie i ciekawą opowieść o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Pouczenia przyjęte, zasady zapamiętane.

          • SPRZĄTANIE ŚWIATA

          • Myślę, więc nie śmiecę. Uczniowie z klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Janowicach nie tylko sami nie śmiecą, ale jeszcze sprzątali po innych w ramach akcji - Sprzątanie świata. Powoli, ale jednak zmienia się świadomość społeczeństwa. Coraz rzadziej ktokolwiek wyrzuca odpady do przydrożnego rowu, w miejscu biwakowania, czy przez okna samochodu. Cena za odpady spowodowała, że stały się tematem poważnym. Ta cena teraz dlatego jest tak wysoka, że przez długi czas lekceważono problem. Na pewno drugoklasiści nie będą w przyszłości bagatelizować odpadów i zrozumieją, że jeżeli nie będzie wyrzucania, to i nie będzie zbierania.Pani wychowawczyni Bogumiła Kocik doskonale rozumie, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

      Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

      Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

      Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

      Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.